Kral Tavukçuluk olarak 1975 yılından beri tavukçuluk sektöründe faaliyet göstermekteyiz.1975-1980 yılları arasında İzmir Kemeraltı Avra Sokağında tarihi Avra'da kesim yaptık.1980-1986 yılları arasında Yenişehir Tepecik semtinde eski yöntemlerle elle kesim,yolma ve toptan canlı satış yaptık.

 

1986 yılında Bornova Kavaklıdere Köyünde kurduğumuz tesislerde kesim, yolma ve şoklama faaliyetine başladık.Halen bu tesislerimizde faaliyetlerimiz devam etmektedir.

 

1996 yılında Kemalpaşa Akalan Köyünde yeni, modern, tam otomatik sistemle saatte 8000 adet piliç kesebilicek ve ayrıca şoklayabilicek kapasitede tesisler kurulmuştur. Bu kapasitedeki tesislerimizde 2003-2007 yılları arasında Abalığolu, 2007 yılından bu yana da Banvit kesim şoklama yapmaktadır.

 

Bornova Kavaklıdere Köyündeki tesislerimiz yenilenmiş ve modernize edilmiştir.Yaptığımız yatırımlarla yenilenen bu tesislerimizde İslami kesime uygun, elektrik şok uygulanmadan, sıcak su haşlama olmadan, kuru yolma ve koşar kesim yöntemiyle kesime devam etmekteyiz.

 

Kesim faaliyeti dışında canlı tavuk ve piliç alım satımı da yapmaktayız. Halilbeyli Köyündeki çiftliklerimizde de yumurta üretimi de yapmaktayız.

 

Halen Şen Piliç İzmir Bölge Bayiliğini yapmaktayız. 11 adet frigofik araçlarımızla İzmir merkez ve ilçelerinde ayda yaklaşık üç yüz ton civarında ürün satış gerçekleştirmekteyiz.Ayrıca Ege-Tav' a ait Bolez marka damızlıkların Türkiye genel dağıtımcısıyız.